| Anomim2025 a întrebat:

Care este diferența între "clanuri" sau "interlopi" cu denumirea de "mafie"?

Răspuns Câştigător
| Shophia18 a răspuns:

Interlop :
Care desfășoară o activitate nelegală, suspectă, om care stie si face bani fara a munci, inseamna un om care face lucruri ilegale foarte grave.

Clan:
Clanul este comunitate umană din orânduirea primitivă, compusă din indivizi uniți prin legături de rudenie și de limbă; grup de familii înrudite, mai ales in cazul scotienilor si irlandezilor.
Sau clanul este o comunitate formată din persoane legate prin relații de rubedenie și de limbă. Un grup format din mai multe familii sau graduri de rudenie si se mai numeste si NEAM!

5 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Clanuri= + 2 persoane sau mai multehee hee iar interlopi = 1

| DovleacTurbat a răspuns:

Interlop- Nelson mondialu laughing
Clanuri- Cordunenii, si astia-s tot interlopi.

| Shophia18 a răspuns:

O sa mai caut...

| Shophia18 a răspuns (pentru Shophia18):

Cum sa sterg comentariul meu obsa mai caut. Nu era pentru tine

| Pohrib_Catalin_1997 a răspuns:

Interlopi sunt persoane care se ocupa cu chestii ilegale iar in schimb clan ul este doar un grup de persoane, atata tot