| Invictusman a întrebat:

Care este înghețata voastră preferata? De mâine din nou cresc exploziv la mine temperaturile și vreau sa îmi cumpăr înghețată de calitate, dacă e și cantitate e cu atât mai bine.

35 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Mie-mi place inghetata cu caramel si sare.

| Invictusman explică (pentru doctorandus):

Exista o astfel de înghețată? În Olanda știu ca sunt înghețate premium

| Invictusman explică (pentru doctorandus):

Deci acolo găsești orice bun. Parca mâncarea nu e asa bună.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai eu am una preferata de undeva de langa zona natala. Pe langa asta, imi place Magnum.

| Invictusman explică (pentru DoarBogdan):

Da, magnum e foarte bună. Dar caut în cantități mai mari gen asa

https://www.google.com/......ps?/search

Sau chiar mai mare de 500 de grame, nu contează ca costa 50 - 70 de lei.
O fi nirvana cea mai buna? La lidl unde pot găsi? :)

| DoarBogdan a răspuns (pentru Invictusman):

Si La Strada este buna. Si da, la LIDL au Nirvana din cate stiu.

| Invictusman explică (pentru DoarBogdan):

No bine, mersi cimisorene big grin

| DoarBogdan a răspuns (pentru Invictusman):

Nuuuu, inca nu m-am impacat cu gandul ca o sa traiesc aici o perioada laughing

| Invictusman explică (pentru DoarBogdan):

"Asa părere bună ai despre mica Viena"? Nu ști ca de ceea ce te temi nu scapi? laughing las' ca tu ești băiat ok te integrezi oriunde, ești un tip deștept și cu caracter. Te duci la strand pe heaven, la disco heaven, are banatul ce sa îți ofere. Te duci cu Ray la vânat manze rolling on the floor

| GabiDumitrescu a răspuns:

Iei frumos un iaurt low-fat, pepene galben, le blenduiesti impreuna, si le bagi la congelator. Alea din comert sunt majoritatea niste mizerii sinistre, iar cele care sunt ok costa cit o mina si-un picior... mai degraba iti cumperi icre negre de banii aia.

| Invictusman explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu contează bro cât costa zi-mi una populara. big grin gen cum e nirvana.

| Invictusman explică (pentru GabiDumitrescu):

Azi încolo vor fi temperaturi de 38 de grade la umbra deci eu chiar nu mai rezist, nu am aer condiționat în casa. O sa îmi iau și un ventilator laughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Invictusman):

Pleaca de acasa, sau fa frumos un credit pentru unul. Asa dai bani cu galeata pe inghetata...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Invictusman):

Cum ziceam, bani aruncati efectiv. Mai bine ia-ti un dezumidificator. Sau daca chiar vrei ceva bun, fa-ti. Nu e deloc greu, ce puii mei. Ia si citeste aici, sa nu zici ca sunt eu gica contra - https://studiocasa.ro/......e-acasa_25
P.S. Pont - cumpara Mars sau Bounty si baga-le la congelator. Inghetatele omonime sunt bune, dar ridicol de scumpe.

| anonimg a răspuns:

Ai grija la inghetata, deoarece mai devereme sau mai tarziu, hrana prea rece sau prea fierbinte va duce la sensibilitatea dintilor, pana acolo incat dintii te vor durea atunci cand ii vei spala.
Si aceasta sensibilitate va dispare mai greu decat va apare.
Recomand dusuri mai dese si ventilatie usoara.

| Lukasssz a răspuns:

Corso laughing

| Zuzu1991 a răspuns:

O vreau pe Tori Black inghetata langa mine
si sa o dezghet eu, incet, INCET big grin

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Zuzu1991):

E la categoria MILF de-acum, si dupa ce o ingheti s-ar putea sa iti f*&a o mama de bataie, ca din ce mai citisem are probleme cu alcoolul si violenta. big grin

| Invictusman explică (pentru Zuzu1991):

rolling on the floor

| Digikey a răspuns:

Ceva fara mono si digliceridele ale acizilor grasi care provin, in general din pielea sau oasele animalelor, fara E171 dioxid de titan, fara E 407, E412, E410, E476 (poliricinoleat de poliglicerol), E442( fosfatid de amoniu).

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Cu căpșuni

| Invictusman explică (pentru GraniniCuPiersica):

O mai iubești pe silent? laughing

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru Invictusman):

Da pentru tot restul vieți mele

| Invictusman explică (pentru GraniniCuPiersica):

Ți am trimis mesaj ce trebuie sa faci, cum sa acționezi.

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru Invictusman):

Când acum

| Invictusman explică (pentru GraniniCuPiersica):

Apare mai târziu înseamnă. O sa îți mai trimit mai târziu încă un mesaj.

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru Invictusman):

Bine te aștept

| tudorvolcano a răspuns:

Înghețata artizanală.
Poți să te duci la piață să cumperi o înghețată, care e făcută pe loc.
Cele mai bune înghețate artizanale se fac de obicei în Italia, dar și la noi poți găsi gusturi interesante.

Dar dacă vrei neapărat înghețată de la supermarket, poți lua una la cutie mare, cu vanilie, deoarece are un gust mai neutru.
După poți combina cu ce vrei: unt de arahide, dulceață, tahini, pastă de cacao (de preferat fără zahăr), fructe de pădure, fructe de care vrei, siropuri (de preferat cu calorii 0), sirop de orez, poți chiar să faci și clătite, care le învelești în triunghi când sunt calde, după pui peste înghețata care se topește pe clătită.

Poți să amesteci înghețata și cu cafea, sau capuccino,

Am auzit odată și de înghețată prăjită, dar nu știu cum se face.

| smmmmmragee a răspuns:

Bro eu mor dupa înghețata aia americana de la lidl...cand era tata prin misiuni primea de la americani 10 kile de înghețată din aialaughing

| Invictusman explică (pentru smmmmmragee):

Cum se numește? "Inghetata aia de la lidl"?

| Invictusman explică (pentru smmmmmragee):

E ieftina 12 lei laughing
Și pare gustoasa.
Sper sa o găsesc la lidl.

| CupcakeCult a răspuns:

Mentaaaa?