| blairelovesmusic a întrebat:

Care este mai bun pentru gaming? Iphone sau Android?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ai pus problema gresit, Iphone e marca/modelul unui telefon produs de Apple, android este un sistem de operare (S.O.) open source.
Corect ar fi fost care e mai bun pentru gaming IoS (sistemul de operare Apple de pe iphonuri) sau android?
Pe de alta parte nu cred ca aceasta "bunatate" este data de S.O. in primul rand cat si de alte caracteristici ale smartphonului cum ar fi memoria RAM, procesorul grafic, procesorul in sine (CPU) etc deci astea conteaza si apoi sistemul de operare.

| luigifan a răspuns:

Android