| Mxzy a întrebat:

Care este modalitatea în care pot afla numărul de telefon al unei persoane, cunoscand numele complet și o adresa de mail?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ii ceri nr de telefon prin e-mail.
Sau poate il are afisat pe pagina de Facebook, daca il are public.
Dar cred ca vrei sa il afli fara sa stie persoana respectiva.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista nici o modalitate sa obtii numaruld e telefon al cuiva, daca acela nu ti-l da el/ea personal.
Companiile de telefoane nu mai au obligatia sa publice online, sau sa-ti dea asemenea informatie.

Ce poti face acum?
Trimite-i persoanei respective un email, te prezinti si-i spui ca doresti numarul ei de telefon, pentru ce motiv ii spui clar si sincer si vezi daca ea este dispusa sa ti-l dea.

| cristimihailov a răspuns:

O intrebi pe mail?

Răspuns utilizator avertizat
| DeMicUnCălător a răspuns:

Exact. Îl ceri cu frumosul pe e-mail.