| Blackpinkinthearea a întrebat:

Care este numarul liniei pe un bilet de avion?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Pe varianta engleză e tradus ca „route number" - normal, acolo trebuie să treci codul zborului (de exemplu: RO415 pentru un zbor Tarom București - Madrid).
https://www.rki.de/......VID_EN.pdf

5 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce linie?

| Blackpinkinthearea explică (pentru suntserios):

Https://www.rki.de/......VID_RO.pdf La numarul 2 de la informatii despre calatorie imi cere numarul liniei.

| mihai69 a răspuns:

Despre ce linie vorbești?!? Nu de alta, dar nu există niciun „număr de linie" pe biletul de avion (boarding pass, mai exact, că bilete în format fizic nu prea mai sunt).

| Blackpinkinthearea explică (pentru mihai69):

Https://www.rki.de/......VID_RO.pdf Acolo, la numarul 2 de la informatii despre calatorie, nu stiu ce sa scriu.

| mihai69 a răspuns (pentru Blackpinkinthearea):

Pe varianta engleză e tradus ca „route number" - normal, acolo trebuie să treci codul zborului (de exemplu: RO415 pentru un zbor Tarom București - Madrid).
https://www.rki.de/......VID_EN.pdf