| anonim_4396 a întrebat:

Care este părerea voastră despre uber și bolt? Sunteți mulțumiti de servicii? Când ați sesizat vreo problemă în suport aceasta a fost mereu soluționată? Eu sunt client uber de vreo 2 ani și s-a întâmplat să găsesc șofer care se credea pe nascar deoarece conducea atât de agresiv cât pe ce să mă bage între scaune. Am făcut sesizare și primit banii inapoi.

Un alt șofer care zicea ca a sosit deși pe hartă îmi apărea că era la 6 km de mine laughing. M-am enervant de am anulat comanda și m-a taxat vreo 8 lei pentru ca am anulat. Dar am făcut din nou sesizare și am primit banii înapoi.

În alta zi am luat-o pe mama de la spital, comandat un uber și a venit un bolt. Un șofer tare nesimțit în comportament și mai dorea centura pusa peste mama. Mama fiind supraponderală, mai bine jumătate din drum m-am chinuit să prind centura. Centura care mai multa a sufocat-o pe mama. După ce am reușit sa prind centura cică la șofer "ati reușit sa treceți și testul acesta! Acum urmează runda a II a." Centura era mai importantă pentru dansul, dar am plătit pentru uber comfort și nici aer condiționat nu avea în mașină. I-am făcut sesizare, ziceau ca îl vor atenționa ca să nu se mai repete.

Ultima experiență urâtă a fost cu un șofer de 5 stele și cică platinum. A acceptat cursa, însă trece fix pe lângă mine și nici nu mă bagă în seamă. Și se îndepărtează pana ajunge la 5 km de locația din care trebuia sa ma ia, iar eu stăteam și doar ma uitam cum se plimbă. Atunci am vrut sa anulez cursa, insa am ales sa comut la alt șofer care a venit într-un minut. Nu am apucat să iau legătura cu suport, pentru că tare mi-aș fi dorit asta, deoarece am optat pentru alt șofer și asa am pierdut și nr mașinii.

În mare parte este ok, însă se mai găsește care un șofer care sa îți strice buna dispoziție. Iar serviciul uberx vs comfort este aiurea. De multe ori comanzi uberx și vine câte o mașină de dai pe spate. Câteodată comanzi prin comfort și apare câte o scobitoare încât abia reușești sa intri și te întrebi "care comfort este aici?" laughing Sper EX. la comanda uber comfort a venit un amărât de Logan sau Toyota Prius. laughing apoi comanzi uberx a venit Audi A8, BMW, Mercedes E class.

Voi cât de mulțumiți sunteți de uber/bolt?

Răspuns Câştigător
| Lukasssz a răspuns:

Sincer sunt mult mai OK fata de tiganii de taximetristi! De ce? Fiindca soferii de UBER nu pun manele la maxim!

| anonim_4396 explică (pentru Lukasssz):

Și nu fumează în mașină. Și nici la telefon nu vorbesc. Niciodată nu am văzut șofer uber vorbind la telefon. Iar ținuta este ok, în comparație cu unii taximetriști pe care ii vezi în șlapi. laughing sau alți taximetriști care miros a transpirație. Uber este lux în comparație cu taxiurile.

| Lukasssz a răspuns (pentru anonim_4396):

Am avut o experienta cu un "Gigel "taximetrist care era chel, mirosea a mujdei, transpiratie si mai avea si manelele la blana laughing

| Lukasssz a răspuns (pentru Lukasssz):

straight face

4 răspunsuri:
| goguPatent a răspuns:

Au fost niste servicii decente, dar va ca in ultima vreme s-au cam mutat taximetristii si pe uber. Noroc ca poti plati cu cardul ceea ce ma face sa nu mai folosesc taxiul.