| DarkSunshiine a întrebat:

Care este primarul Galatiului?

Răspuns Câştigător
| P1x3lMD a răspuns:

Potrivit numărătorii paralele realizate de USL, Marius Stan a câştigat Primăria municipiului Galaţi, în timp ce numărătoarea parţială l-a indicat pe Nicolae Bacalbaşa drept câştigător al şefiei CJ Galaţi. Deşi nu s-a indicat nici un scor, numărătoarea paralelă indică o victorie detaşată a lui Stan faţă de Ciumacenco. Din punct de vedere al mesajului electoral, se pare că gălăţenii au pus mai mult preţ pe proiectele concrete privind „noul Galaţi" decât pe sentimentalele declaraţii de dragoste.
Victoria sa poate fi explicată atât prin faptul că a fost candidatul USL (susţinut de trei partide - PSD, PNL şi PC), cât şi prin performanţa sportivă a echipei Oţelul Galaţi. În balanţă au atârnat şi experienţa dobândită în cei patru ani de mandat în Consiliul Local, unde a activat în cea mai importantă comisie – cea de buget-finanţe.

2 răspunsuri:
| DdDiX a răspuns:

Se spune ca a iesit Marius Stan... acum sa vedem numarul exact de voturi.

| P1x3lMD a răspuns:

Funda