| R2D2salsa a întrebat:

Care este procesul de a ajunge in posesia unui card bancar? La care banca ar trebui sa ma duc?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te duci la o unitate bancara, cu cartea de identitate si soliciti un card de debit. Poti merge la orice banca, este bine la una care iti este mai la indemana. Daca esti minor peste 14 ani trebuie sa mergi cu un parinte.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Eu am ales CEC Bank.

| Alexandrionelu a răspuns:

Fi mai explicit. În posesia unui card bancar poți ajunge și dacă îl furi de la proprietar, dar nu cred ca la asta te refereaiwinking

| Sunshine123 a răspuns:

Buna! Procesul este foarte simplu. Iti recomand sa alegi o banca la care vrei sa iti deschizi un cont si sa cauti pe site-ul lor online informatii legate de cardul pe care tu ti-l doresti. Dupa ce te-ai hotarat, nu trebuie decat sa mergi intr-o sucursala a bancii respective la ghiseul pentru persoane fizice si sa ceri asistenta pentru a-ti deschide un cont bancar si respectiv a unui card. Personalul bancii te va indruma pe tot parcursul procesului.