| superpissy40 a întrebat:

Care este treaba cu balul bobocilor? In ce clasa se organizeaza si cand este(adica la inceputul anului,sfarsitul anului etc)? Ce trebuie sa faci la el? Este obligatoriu sa venim? Se organizeaza dansuri,concursuri, miss+mister? Te poti distra(adica sa dansezi) sau sunt doar concursuri si trebuie sa le castigi? Funda happy

Răspuns Câştigător
| CryShiAtat a răspuns:

Balul bobocilor=o,, petrecere" mai,, simandicoasa" a bobocilor (a celor de clasa a noua cu alte cuvinte)
Se organizeaza la inceputul clasei a noua prin octombrie-noiembrie (e de inteles ca in septembrie nu se poate deoarece in prima,, luna" doar se organizeaza anul scolar). Ce trebuie sa faci la el? sa te distrezi ^_^.
Nu este obligatoriu sa vii insa de ce sa nu mergi? balul bobocilor este foarte distractiv+este unic doar o data esti boboc. Dansul si concursul pentru miss si miste-rul serii sunt lucruri clasice. ]n rest depinde si de organizatorii balului, spre exemplu eu am terminat a noua iar balul bobocilor a fost o experienta de neuitat *iti voi povesti dupa ce iti voi raspunde la ultima intrebare happy ).
Normal ca te poti distra poti face ce vrei (insa nu chiar orice vrei).
Revenind... La noi balul bobocilor a fost organizat fix de ziua mea (16 noiembrie); iar in timpul balului a avut loc si botezul! big grin
O zi plcauta!

1 răspuns:
| ILikeBlackChocolate a răspuns:

Balul bobocilor e ca un fel de banchet de clasa a 8-a, numai ca e pentru copii care sunt clasa a 9-a.Din cate stiu e prin octombrie-noiembrie si nu este obligatorie prezenta.La el participa elevii claselor a 9-a(pentru ei este balul), elevii din celelate clase si cadrul profesoral.Si da,sunt dansuri,concursuri cu premii, diferite joculete si miss/mister, titlul "final" al balului, sa zic asa".Nu trebuie neaparat sa le castigi sau sa participi, faci asta doar daca vrei big grin.