| DavidEdd a întrebat:

Care este varsta minima pentru a calatori singur (fara vreun parinte/tutore/adult cu tine) cu CFR-ul?
Dau funda (nu vreau sa fac reclama la cfr, stiu ca e incet si scump dar am nevoie de un bilet de tren si am mai putin de 18 ani)

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Nu exista o varsta minima, eu am mers singura si pe la vreo 10 ani

1 răspuns:
| Sbsbsb2001 a răspuns:

Nu ai nevoie de o anumita varsta atata timp cat esti constient si ai consimtamant. Daca ai peste 12 ani, poti sigur.