| Belingot a întrebat:

Care este vârsta minima pentru viza de emigrare din România in Canada și cum se face? Mulțumesc anticipat

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

18 ani. Cum se face, scrie pe situl ambasadei.

| relian a răspuns:

Cum se face? Daca nu ai facultate facuta nu prea ai ce cauta in Canada.
Apoi trebuie sa stii f bine franceza sau engleza,depinde unde vrei sa mergi.
Viza de emigrare nu exista laughing daca emigrezi emigrezi si aia e tot. Aveam pe cineva care se ocupa, dar pe partea franceza, vorbeai cu tipa, si din cateva intrebari iti si zicea, da ori nu, dar nu stiu de se mai ocupa acum.