| KazooForYou a întrebat:

Care procesor vi se pare mai bun?
1.Procesor Intel® Celeron® Dual Core E3400 2.6 GHz, socket 775 Box
2.Intel (R) Pentium(R) 4 CPU 3.00 GHz

Care este mai bun si la care procesor merge Assassin Creed 1, 2?

Răspuns Câştigător
| shnako a răspuns:

Pentru bogdan, ala e cache nu cash. E3400 e in avantaj datorita celor 2 nuclee. Cache-ul level 1 e de 4 ori mai mare la E3400, in timp ce level 2 si level 3 sunt identice. Deasemenea, e mai bun pentru ca e pe platforma de 775 de pini, nu pe cea de 458. P4 are in avantaj multiplicatorul 15x, in timp ce E3400 are doar 13x.

Intrebarea e oarecum non-sens, pentru ca nu mai gasesti Pentium 4 de vanzare happy

2 răspunsuri:
| bogdan3vl a răspuns:

Intel celeron dual core e mult mai bun ca are cashul la 2 mb si are si doua nuclee in schimb Intel p4 e single core si are cashul la 1 mb. fundabig grin pls nu am nici una

| alexam_9916 a răspuns:

Primul dar depinde si ce placa video ai!