| KazooForYou a întrebat:

Care procesor vi se pare mai bun :
1.Procesor Intel® Celeron® Dual Core E3400 2.6 GHz, socket 775 Box
2.Procesor Intel® Pentium® Dual Core E5700, 3.0GHz, socket 775, Box

plss funda

Răspuns Câştigător
| JustifyBad a răspuns:

Buna.iti sugerez varianta 2.are 3 GHz si E5700

3 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Cgiar si la caracteristici apropiate, singurul avantaj al procesorului Pentium este pretul mai mic. In rest Pentium e superior la toate capitolele. Cine are alta parere sa citeasca eventual aici http://computer.howstuffworks.com/question268.htm

| sagetator a răspuns:

Sa sti ca celeronul "gandeste" mult mai repede decat un pentium. cu toate ca e o diferenta de 0, 4GHz intre cele doua, in mod sigur celeronul e mai bun. ai putea sa le compari doar daca ai avea un Intel pentium... de 3, 3-3, 5GHz si actualul celeron.

| FORMULADTI a răspuns:

E clar ca buna ziua ca al 2-lea