| SonicAndrei a întrebat:

Care sistem de operare e mai bun: „Windows 7 Professional" sau „Windows 7 Ultimate"?

4 răspunsuri:
| Furculingură a răspuns:

Windows 7 Ultimate.

| SonicAndrei explică:

Bănuiesc și eu că Ultimate e mai bun decât Professional, dar ce diferențe sunt între cele două? Le-am încercat pe amândouă. Înainte am avut Windows 7 Ultimate (32 biți) și mi-am pus (de curiozitate) Windows 7 Professional (64 biți). Simt diferența la 64 biți (unele programe), dar în rest nu prea. Poate puțin culorile și mărimea desktopului, dar diferențe mari nu (poate ceva lucruri noi în Control Panel). Parcă calculatorul se pornește cu câteva secunde mai încet, dar încă nu i-am făcut update-uri.

Deci... ce diferențe sunt între Windows 7 Ultimate și Windows 7 Professional?

| Girlwithchocolate a răspuns:

"Windows 7 Ultimate"

| SonicAndrei explică (pentru Girlwithchocolate):

OK, dar care e diferența?