| luigy199717 a întrebat:

Care stiti cum sa schimb Soft-ul la iphone?

7 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca vrei sa faci update la ios5 trebuie sa ai minim 3gs. Update-ul il faci din itunes.

| DonyHD a răspuns:

Adica sa il updatezi sau ce? Cel mai bine e sa te duci la un service ceva ca sa fii sigur happy

| claudiucop a răspuns:

Nu incerca update din itunes sub nici o forma. iti da eroare sigur si greu il repari.iti ia o groaza de bani la service dupa. du te direct asa cum e si ziii ce soft ai vrea.e undeva la 50-60 lei maxim! si ai garantia ca ti va merge

| c2alexel a răspuns (pentru claudiucop):

Am un iphone 4, am incercat sa ii fac update la iOS 5 si nu a mers pana nu i-am scos cartela, dar nu a fost o problema mare

| Speed2012 a răspuns:

El se refera la downgrade nu la upgrade, vrea ca sa zic asa sa coboare la un soft precedent.Eu cand aveam 3g-ul am putut printr-o comanda rapida in iTunes dar sincer sa fiu nu stiu daca se poate si la iPhone 4. Poate te ajuta:
1.Intri in iTunes
2.Telefonul sa fie in DFU-Mode(gasesti cum sa il pui in DFU pe net
3. Ti apasat tasta Shift si apesi pe butonul restore din iTunes apoi o sa iti apara unde ai descarcat tu soft-ul pe care vrei sa-l bagi.(ca sa te ajute sa-l gasesti are terminatia. ipsw) Bafta si sper sa-ti mearga.

| luigy199717 explică:

Nu cred ca m-ati inteles, eu de exemplu am pe el 4.3.3 si vreau sa ii bag 4.3.2

| ruslan98433 a răspuns:

Pai sincer, e f simplu, cand il bagi in Itunes iti arata upgrade si ii dai da si in continuare iti arata el ce sa faci. FUNDA?happy