| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt capacitatile pe care ar trebui sa le aibe Prietenul Adevărat?

5 răspunsuri:
| Kogaion a răspuns:

Sa nu-si doreasca nimic din ce ai tu.

| Daniel9988 a răspuns:

Prietenul adevarat este cel care iti reflecta personalitatea si stilul...ca intr-o oglinda.Pentru cineva probabil prietenul adevarat este cel care il ajuta in a lua decizii.Pentru mine, personal, prietenul adevarat este cel care ma face sa zambesc mereu.Iar pentru altii, prietenul adevarat este cel care are incredere in el...Depinde de individ.

| BlyeeetAK47 a răspuns:

Nu cred ca exista prietenia adevarata. Mereu prietenia este pe baza de interes. Tu vrei ceva de la prietenul tau, iar el vrea ceva de la tine.

| Zurliy a răspuns:

Cel mai adevărat prieten pe care îl poți avea ești tu...și părinții. Niciodată nu te vor lăsa de izbeliște în situații grele. Ei îți aduc de toate ca să îți fie bine, în casa lor dormi, din banii și iubirea lor trăiești, fac eforturi să te aibă și să te crească adecvat, deși poate nu vezi asta, dacă le spui ceva, o problemă de sănătate sau conjugală...nu se duc să bârfească ca "prietenii adevărați" din zilele noastre. Prin urmare un prieten adevărat trebuie să fie sincer, să aibă reciprocitate, sunt multe de zis, dar toate bune.

| Adi8828 a răspuns:

Sunt un om care a auzit de la o multime de persoane ca este ''un prieten de pastrat / adevarat''
Iti voi spune cum sunt eu: sunt mereu acolo pentru prieteni, fie ca e 1 noaptea sau ca sunt extrem de ocupat. Las tot si ajut.
Ofer suport moral pentru respectivul cand are nevoie, si il inveselesc.
Ne bucuram de prezenta celuilalt: iesim in oras, jucam jocuri video, si in general, ne distram
Nu barfesc si nu il vorbesc de rau pe prieten.
MEREU iau apararea si sustin prietenul.
Astea sunt doar cateva lucruri la care m-am gandit pe moment. Ideea principala e sa fii OM, mai intai de toate, si sa nu fii FALS.