| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cele mai comune nume de familie spaniole? (atentie, nu ma refer decat la Spania, nu si la alte tari unde se vorbeste spaniola)

5 răspunsuri:
| Leea1234 a răspuns:

Gonzales,
martinez
alvarez
perez

| alma a răspuns:

Nu stiu de ce au votat unii raspunsurile anterioare cu "amuzant"pentru ca intr-adevar numele de familie(apellido)cel mai raspandit in Spania este Garcia, Gonzalez, Lopez, Martinez, Sanchez, Martin, Muñoz, Alonso, Serrano, Ortega, si multi altii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

García, Fernández, González, Rodríguez, López, Gutiérrez, Gómez

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca li se pare amuzant pentru ca nu au mai auzit numele acelea de exemplu me pine la familie ma cheama Sanchez Ortega

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gomez