| syv12345 a întrebat:

Care sunt elementele de circuit?

6 răspunsuri:
| Dinamovistul101 a răspuns:

Rezistor, generator electric, ampermetru, bec electric, conductoare suprapuse fara contact intre ele, conductoare suprapuse cu contact intre ele, volmetru! Funda?

| DigiMind a răspuns:

Vibratoarele, standurile pentru pit stop, semaforul, tribunele, pista, etc.

| syv12345 explică:

Dar acestea nu sunt? Bobina cu miez magnetic, condensator variabil, circuit integrat, fotodioda?

| Dinamovistul101 a răspuns (pentru syv12345):

Eu la fizica asa am invatat happy..depinde si ce cls esti eu sunt a 8-a. big grin

| syv12345 explică:

Sunt cls a 8-a si m-am referit la elemente de circuit pentru tehnologie.Am avut tema sa scriem elementele de circuit.

| beni12 a răspuns:

Elemente pentru siguranta circulatiei

Destinate semnalizării autovehiculelor care staţionează pe drumurile publice din motive tehnice. Au suprafaţa fluorescent–reflectorizantă, putând fi observate de către participanţii la trafic în orice condiţii de vizibilitate