| Tiara81 a întrebat:

Care sunt zonele mai populate?; Ce este bazinul hidrosferic?; Ce este presiunea atmosferica?

Răspuns Câştigător
| Deea852 a răspuns:

Pai pe langa China mai sunt zonele ce duc la mari, la campii, pentru. ca in mari se gaseste mult peste si se practica pescuitul si comertul iar la campii la fel:se practica agricultura si comertul.Marile orase mai sunt foarte populate ca New York, Londra, New Delhi(in India)-e foarte populata, Beijing si Hong Kong(China). Iar presiunea atmosferica e fora cu care aerul apasa Pamantul.Si e folosita in meteorologie. Atat stiulaughing

7 răspunsuri:
| Deea852 a răspuns:

1.Pai zonele cele mai populate sunt in special cele din China pentru ca sunt foarte multi locuitori.2. Bazinul hidrosferic cuprinde toate apele de pe Globul Pamantesc. 3.Presiunea atmosferica e forta exercitata de aerul atmosferic pe unitatea de suprafata si reprezinta unul din parametrii fundamentali in meteorologie.
Sper ca ti-am fost de ajutorhappy

| Tiara81 explică (pentru Deea852):

Poti sa imi zici mai multe zone populate.si la 3 nu am prea inteles.dar sa stii ca apreciez ca macar tu mi-ai zis cate ceva

| Tiara81 explică (pentru Deea852):

Multumesc mult...acum am inteles mai bine.se pare ca voi sti la test big grin.inca o data iti multumesc.si garantat esti raspunsul castigator! Felicitari

| Deea852 a răspuns (pentru Tiara81):

Multumesc frumoshappy Mi-a facut mare placere sa te ajuthappy Succes la test!

| Tiara81 explică (pentru Deea852):

Merci:X

| Deea852 a răspuns (pentru Tiara81):

Pai pe langa China mai sunt zonele ce duc la mari, la campii, pentru. ca in mari se gaseste mult peste si se practica pescuitul si comertul iar la campii la fel:se practica agricultura si comertul.Marile orase mai sunt foarte populate ca New York, Londra, New Delhi(in India)-e foarte populata, Beijing si Hong Kong(China). Iar presiunea atmosferica e fora cu care aerul apasa Pamantul.Si e folosita in meteorologie. Atat stiulaughing

| bloodyv a răspuns:

Google.ro!

| Tiara81 explică (pentru bloodyv):

Nu m-ai ajutat...am cautat pe google...dar nu am gasit