| devil2279 a întrebat:

Care tara credeti ca este cea mai bogata din lume? si cea mai frumoasa,ordonata, civilizata si sa iti fie mai mare dragu sa traiesti in ea. Argumentati. happy

8 răspunsuri:
| Duucu a răspuns:

Finlanda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Norvegia...Dovezile vin de la sine. Printre tarile cu cel mai scump trai din lume, peisaje care iti taie respiratia, oameni calzi si saritori, stiu foarte bine engleza, politistii nici macar nu au pistoale asupra lor, ca dovada a sigurantei. Mai vrei? happy

| ONElena11 a răspuns:

Luxemburgul - are cel mai ridicat nivel de trai din lume.

Răspuns utilizator avertizat
| ONElena11 a răspuns (pentru devil2279):

Dar Qatarul nu e o tara atat de libera ca Luxemburgul.

| st3fDub a răspuns:

Buna! Mie imi place aici, in Romania.Nu e o tara cu un nivel de trai ridicat, ordonata nici atat din punct de vedere politic si administrativ, dar cu toate astea aici ma simt cel mai bine. Daca ar fi totusi sa aleg, cred ca ar fi Austria, Germania sau Olanda.Am avut ocazia sa le vizitez si am ramas impresionat.Alte tari pe care le-as include ar fi Elvetia, Belgia sau Anglia, dar nu ma pot da cu parerea ca n-am fost niciodata acolo.

| Panic4Free a răspuns:

Romania!

Fără glumă! Romania ar fi fost cea mai bogată ţara din lume! si inca este La cat se fura din ea.

| PrivateUsername12345 a răspuns:

Chinaaa laughing ..totul este "Made in china" laughing