| ModernBlack a întrebat:

Cat costa biletul la tren Buzau- Slobozia luand in considerare ca sunt elev? Daca ajuta, precizez data: 15 iunie 2013.si...poate imi dati si orarul. As vrea sa ajung de fapt la Amara, dar am citit pe internet ca trebuiesc schimbate trenurile. Am de gand sa merg cu trenul pana la Slobozia si de acolo sa iau un autobuz pana la Amara. Da ca aveti idei mai bune spuneti-mi!

9 răspunsuri:
| AndyLavy a răspuns:

Intra pe www.infofer.ro si vei gasi acolo tot ce iti trebuie.

| AndyLavy a răspuns:

Pe internet nu am gasit ca ai avea direct Buzau Slobozia. AI de la Buzau la tandarei si de acolo la slobozia.
Iar biletul costa 10 lei la personal, adica REGIO. Insa va trebui sa te prezinti cu carnetul.
In orice caz intra pe acel site si scrii acolo tot ce iti trebuie si iti vor aparea trenurile. si vezi in stanga fiecarui tren iti apare un patratel albastru dai click acolo, si setezi ce clasa vrei daca esti elev sau nu si iti va da pretul exact al biletului.

Răspuns utilizator avertizat
| EuCosti a răspuns:

Ar costa cam 30 de lei sau gratis pentru ca esti elev/eleva dar sa iti ei carnetul de note cu tine ca o s-a ti-l ceara

| ModernBlack explică:

Eleva*