| anonim_4396 a întrebat:

Cat costa o cutie de valori la Transilvania?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Redau de pe site-ul bancii:
ÎNCHIRIERE CASETĂ DE VALORI
Tarif de închiriere pentru casetă de valori negociabil + prima lunară de asigurare
NOTĂ:
Pentru casetele cu valoare declarată, prima lunară de asigurare este 0, 04% din valoarea declarată,
min. 2 EUR, și se adaugă la tarif.
Pentru casetele cu valoare nedeclarată, prima lunară de asigurare este 5 EUR și se adaugă la tarif.
Garanție pentru acoperirea unei eventuale pierderi a cheii 30 Lei.
Deci platesti 30 lei garantie. Apoi negociezi cu ei un pret lunar si adaugi comisonul sau prima lunara (procentele de mai sus).

| Constantin_Stefan_1975 a răspuns:

Preturile difera de la 10 lei pana la 435 euro in functie de dimensiunea seifulu