| Daaanciu a întrebat:

Cat costa sa inscrii o masina in Italia definitiv? asigurare, rovinieta, rar...de pilda un fiat punto.

Răspuns Câştigător
| herbals a răspuns:

Tocmai ti-am zis ca depinde de fiecare tara. Taxa de inmatriculare nu este standard pentru orice tara. Rovinieta, Rar, ITP, la fel, variaza de la fiecare tara. Daca vrei sa-ti zic o parere despre Fiatbig grin, iti zic ca e o masina fiabila, usor de intretinut, iar despre motorizare 1.9 JTD, un consum mixt de 6%/100km.

6 răspunsuri:
| herbals a răspuns:

Taxa de inmatriculare depinde de fiecare stat in parte. Pretul taxei de poluare creste in funcite de motorizarea masinii(1000cmc,1200cmc,2000cmc etc), Norma de poluare(Euro1, Euro2, Euro3, Euro4, Euro5).

| Daaanciu explică (pentru herbals):

1.9jtd euro 2

| Daaanciu explică (pentru herbals):

Am precizat ca IN ITALIA. am auzit ca e scumpa asigurarea. am gresit, e euro3

| herbals a răspuns (pentru Daaanciu):

Dar de ce sa inmatriculezi o masina de aici in Italia? Banuiesc ca vrei sa pleci in Italia. De ce nu cumperi de acolo masina? Nu sunt asa "fugarite" ca aici chiar daca au 200.000 de km, plus ca nu mai ai treaba cu inmatricularea acolo, ca masina e gata inmatriculata, tu trebuie sa faci actele Vanzare-Cumparare.

| Daaanciu explică (pentru herbals):

Bun, si daca o iau gata inmatriculata de acolo, itp, asigurare(cea mai ieftina) si rovinieta ai idee ce pret sunt?

| herbals a răspuns (pentru Daaanciu):

Nu stiu ce preturi au acolo. Dar daca ai pe cineva acolo poti sa o intrebi sau se intereseze ce preturi au.

| herbals a răspuns (pentru Daaanciu):

Tocmai ti-am zis ca depinde de fiecare tara. Taxa de inmatriculare nu este standard pentru orice tara. Rovinieta, Rar, ITP, la fel, variaza de la fiecare tara. Daca vrei sa-ti zic o parere despre Fiatbig grin, iti zic ca e o masina fiabila, usor de intretinut, iar despre motorizare 1.9 JTD, un consum mixt de 6%/100km.