| biliuzz a întrebat:

Cat costa sa-ti faci un pasaport?

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Pentru pasaport ai nevoie de urmatoarele acte:

- formular tip
- actul de identitate (cartea de identitate, cartea de identitate provizorie, buletinul de identitate) in original si copie (numai in partile ce contin datele de identitate, fotografia si
mentiunile privind domiciliul ori resedinta);
- chitantele CEC sau trezorerie privind achitarea taxelor de emitere a pasaportului, respectiv taxa consulara (32 RON) si taxa reprezentand costul pasaportului (64, 2 RON)

| Geo17 a răspuns (pentru evenso):

El te-a intrebat cat costa nu de ce are nevoie!?! Ce om!

| the1answer a răspuns (pentru evenso):

Asta la cel simplu, dar acum se fac biometrice la 250 lei

| evenso a răspuns (pentru Geo17):

Am scris si cat costa si de ce are nevoie - deci a primit informatie in plus, care-i problema ta? CE OM?

| Geo17 a răspuns (pentru evenso):

Da, dar poate nu avea nevoie de acea informatie in plus!
Dar in fine! Bravo, si succes cu dat-ul informatiilor in plus! Peace

8 răspunsuri:
| the1answer a răspuns:

In jur de 250 lei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un pasaport simplu costa cca 100 lei iar unul electronic costa cca 265 lei. Nu stiu daca mai fac pasapoarte simple.

| Geo17 a răspuns:

Un pasaport costa 100 de lei(un milion vechi) dar trebuie sa accepti dupa el o saptamana sau doua.
Dar poti sa il faci la urgenta si platesti 200 de lei (doua milioane vechi) dar, il primesti in 2 ore!
Bafta.
fundita?

| Roxy07 a răspuns:

Daca vrei sa-l ai in maxim 10 zile, 280 RON, iar daca ai mai mult timp aproximativ 2-3 saptamani 100 lei. happy