| nonameanca a întrebat:

Cat costa un drum cu trenul din Bucuresti catre Franta (Paris) si cat dureaza?

1 răspuns:
| razvanz a răspuns:

· Bilet dus – intors clasa II ( Inter Rail ) pentru tineri pina la 26 ani 257 € la care se adauga rezervarile;
· Bilet dus – intors clasa II ( Inter Rail ) pentru adulti 301 € la care se adauga rezervarile;
· Vagon de dormit clasa I 30 € / sens ( Bucuresti – Viena );
· Loc in cuseta cu 4 paturi 20 € / sens ( Bucuresti – Viena );
· Loc in cuseta cu 6 paturi 14 € / sens ( Bucuresti – Viena );
· Loc pe scaun 3 € / sens ( Bucuresti – Viena );
· Vagon de dormit clasa II 54 € / sens ( Viena - Paris );
· Loc in cuseta cu 4 paturi 20 € / sens ( Viena - Paris );
· Loc in cuseta cu 6 paturi 14 € / sens ( Viena - Paris );
· Loc pe scaun 3 € / sens ( Viena - Paris );
Ar fi mai bine sa te duci cu avionul. E prea obositor si costisitor cu trenul.