| Fumiko a întrebat:

Cat de repede avanseaza Scolioza daca,esti inca in crestere, ai pe la 30 de grade (scolioza), inca nu ma tratez.

3 răspunsuri:
| Fumiko explică:

Ps. Am 16 ani, in oct fac 17.

| CristinaAnAAAA a răspuns:

Scolioza nu avanseaza repede, dar sigur nu se opreste. Trebuie sa incepi cat mai curand recuperearea medicala (kinetoterapie). Tratamentul e de fapt intarirea muschilor pentru a sustine coloana. Daca nu ai grija, vei avea mari dureri de spate mai tarziu! Iti spun din experienta. Bafta!

| Fumiko explică (pentru CristinaAnAAAA):

Mda stiu cum stau la capitolul durere, la mine a aparut durerea de prin a 5-a, a 6-a dar nu mi-am dat seama, multumesc de informati, oricum luni merg la medicul de familie sa duc radiografia.

Ps. Si tu ai avut scolioza?