| Merishoor a întrebat:

Cat las bateria la incarcat pana cand imi arata telefonul sau mai mult?

6 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Depinde dacă acum o formatezi sau e gata formatată... Dacă este vorba de formatare, atunci o laşi de 3 ori câte 12 ore, de preferinţă cu telefonul închis. După prima încărcare o laşi să se descarce de tot, adică o pui la următoarea încărcare doar când se închide telefonul singur. Şi tot aşa de 3 ori. Apoi, la viitoarele încărcări o ţi cam 2 ore jumate, asta e încărcarea standard. Dacă respecţi aceşti paşi, atunci bateria îţi va ţine chiar şi 7-8 zile.
Trebuie să specific că ce ţi-am scris până aici se referă la bateriile noi. Dacă bateria este veche şi nu a fost formatată corect, atunci nu mai ai ce să-i faci, o încarci 2 ore jumate şi asta e, cât ţine, atâta ţine.

| TiffanyღBJ a răspuns:

Lasi doar pana iti arata "baterie incarcata". Daca lasi mai mult, scurtezi durata de viata a bateriei. Si in nici un caz nu se lasa toata noaptea la incarcat.

| Nymeria a răspuns:

Man lasa cat iti arata, mie mi s-a ars cand l-am lasat toata noapteabig grin

| rhino50 a răspuns:

Daca bateria e noua trebuie so formatezi adica sa o lasi minim 8h la incarcat nu se scurteaza nici o durata de viata a bateriei ce idiot raspuns daca e folosita poti so lasi cat vrei da nu prea are rost dupa ce s-a incarcat

| ingerashyulyana a răspuns:

Eu iti recomand sa il lasi mai mult pentru a se incarca mai bine bateria cam 4-5 ore.

| yoyoFlorin a răspuns:

Pai telefonul tau este nou daca este nou cam 2- 3 zile dureaza sa se incarce