| anonim_4396 a întrebat:

Cât mă costă să schimb frânele la bicicletă. E bicicleta MTB ROCKRIDER ST100. Frâne v-brake față+ spate,, cablu frână, saboți, manete frână, schimbat șa.

Am bicicleta cumpărată de la Decathlon care are (chipurile) garanție doi ani la piese de schimb, dar astia au programari la service pe săptămâni întregi, iar dacă trimit bicicleta pe garanție mi-o tine acolo alte doua sau trei săptămâni.

Vreau sa merg la alt alelier unde sa îmi repare pe loc, ori sa merg la băieții de la dechatlon și să le dau ceva în plus pe sub masă și să facă bicicleta pe loc fără sa fiu nevoit sa aștept.

Chiar la toate atelierele ești nevoit sa aștepți până îți repară bicicleta? Eu nu știu cum stă treaba pentru ca sunt și la prima bicicleta.

5 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

La Cluj poti pe loc, ori iti cumperi tu ori si iti montezi tu, ori daca nu peste o zi sau 2 da probabil, da o sa pierzi garantia asa

| anonim_4396 explică (pentru cfrtobias):

Nu ma interesează garanția, e foarte mult de asteptat la garanție și trece vara până o repară. Pierd timp prețios, timp în care ma pot plimba pe undeva. Daca era iarna mai ziceam, dar vara...

| cfrtobias a răspuns:

Cred ca ajungi undeva pe la 200 - 300 - 400 lei

| cfrtobias a răspuns (pentru cfrtobias):

+ depinde si calitate

| anonim_4396 explică (pentru cfrtobias):

Nu cred ca atât de mult...400 lei Saboții costa în jur de 60 lei, mânetele costa 45 lei m-am uitat pe site Decathlon, cablu frână costa 10 lei parca, o șa costa in jur de 75 lei, plus manopera, plus centrare roti cred ca ajung la 200 lei.