| grigor3 a întrebat:

Cat platesti administrarea cardului pe luna?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Administrarea cardului nu costa nimic. Costa administrarea contului la care este atasat cardul. Sunt banci care nu au administrare de cont.
Numai patru banci - Banca Tran­silvania, Intesa, Marfin şi BRCI - nu percep comision pentru administrarea contului curent, în timp ce restul percep taxe cuprinse între unu şi 7, 5 lei pe luna. La BRD am avut salariul si n-a avut decat cativa lei, nu 31 cum spune individul de mai sus.

| wannabe a răspuns:

De la 2-3 lei (ING) pana la 31 de lei (BRD), depinzand de banca la care vrei card, la aceste sume se adauga bani daca vrei smartphone bank si alte din astea. Recomand ING, dar alege o banca care sa existe in orasul tau. Daca esti student timp de 3 ani nu platesti nimic

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nimic... cardul e gratis... la cont sunt ceva comisioane dar care nu le platesc pentru ca folosesc serviciile lor de plata online a facturilor. e vb de ING

| CuriousStuff a răspuns:

Depinde de banca. La BT, de exemplu, nu se plateste absolut niciun comision, daca ai putina girja poti sa ai cont si card la ei si sa nu platesti niciodata nimic.

| untu a răspuns:

Mergeti la banca si vorbiti si sa va lamuriti cu un consilierul financiar al bancii!

| Saveluc a răspuns:

Nu stiu, nu m-am interesat niciodata