| Adyy5 a întrebat:

Cat se plăteste lunar la o facultate in strainatate?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Depinde cât au ei taxa, poate fi 6000 lire sau 9000 lire pe an.
Dacă nu ai bani de taxa, poți apela la un împrumut, de ex in Anglia te pot finanța ei sa faci facultatea iar după ce termini și te angajezi îți vor opri din salariu in fiecare luna pana le dai toți banii înapoi.
Dar gândește-te bine, și noi avem facultăți foarte bune și sunt gratis.

| RAY a răspuns:

Depinde de tara, facultate et

| Violleta2022 a răspuns:

In Australia se plateste intre $20.000 si $30.000 pe an, depinzand de facultate.