Întrebare recomandată | Furnicuta000 a întrebat:

Cat timp sunt valabile cartelele de metrou? Alea cu 2 sau 10 calatorii?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Scrie pe ele. Cam 1 an

| Furnicuta000 explică (pentru suntserios):

Pai daca aveam una ma uitam sa vad ce scrie happy

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cele cu 10 calatorii au valabilitate pînă in luna decembrie pe 31 scrie pe cartelă, si cred ca si cele cu două calatorii tot la fel data este 31.12 decembrie. 2019

| Furnicuta000 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pai de ce doar 3-4 luni?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Furnicuta000):

Întreaba i pe cei de la metrorex, cînd cumperi cartela.

| Bizon95 a răspuns:

Nu sunt "dinamice", adica dupa prima activare sa tina o perioada de timp
sunt per tiparire, adica atunci cand sunt tiparite li se da o data de expirare care e fixa si care e tiparita pe cartela
insa tin destul de mult, 1-1.5 ani

| Furnicuta000 explică (pentru Bizon95):

Aa credeam ca doar vreo 2 luni.

| Bizon95 a răspuns (pentru Furnicuta000):

NU, in nici un caz, tocmai pentru ca sunt fixe, trebuie sa puna in acoperire