| GEORGEL2012 a întrebat:

Cate ore pot sta daca inchiriez camera de hotel?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Stai atata timp pentru cat platesti dar maximum pana la sfarsitul zilei hoteliere, in functie de hotel ziua hoteliera incepe pe la orele 12-14 si se sfarseste in ziua urmatoare si la ora corespunzatoare inceputului.

| darrio2007 a răspuns:

Minim 24 de ore platesti. Poti sta si numai o ora.

| Violleta2022 a răspuns:

In principiu, camera se inchiriaza de la 12 (pranz) pana a doua zi la ora 12, adica 24 de ore.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De obicei 24 ore

| mihai69 a răspuns:

Camera de hotel o poți folosi în decursul unei așa numite „zile hoteliere". Care spre surprinderea multora, NU are 24 de ore.
Ora uzuală de check-in este 14, dar poate fi și 16 sau chiar 18 (cum fac la noi majoritatea hotelurilor de pe litoral). Check-out se face de obicei la 12. Unele hoteluri acceptă (contra cost și în limita disponibilității) early check-in și / sau late check-out.
Cere detalii la recepție.

| Mihaelablabla a răspuns:

Pana la urma, exista si hoteluri la care poti inchiria o camera doar cateva ore, adica 3-5 etc.

| 17437848tyna a răspuns:

Cat vrei daca platesti:-)