| MTSimo a întrebat:

Ce a facut acest DAVID ROCKEFELLER de toata lumea il uraste si se bucura ca a murit?
FUNDA

Răspuns Câştigător
| AlexCristi97 a răspuns:

Este reprezentantul "Elitei". Familia lui detine un procent foarte mare din toti banii planetei. Acum cu moartea lui, toata mass-media era indoliata de moartea celui mai mare filantrop. O p***! Din cauza afacerilor pe care le-a facut exista muritori de foame, exista razboaie pentru petrol, a saracit tari intregi.
Toata ura aceasta asupra celor bogati este datorita faptului ca primii 85 cei mai bogati oameni ai lumii detin o avere mai mare decat jumatate din populatia lumii.

7 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Conduce lumea cu sange rece de criminal. Ia un ex si vezi si comenturile. https://www.youtube.com/watch?v=6VGCr_2WtRE

| Staind a răspuns:

A, nu stiu, are o avere de 3 miliarde?
Ajunge.

| DavidoffUser a răspuns:

Familia Rockefeller a fost cea mai instarita si puternica familie din SUA si una dintre cele mai bogate ale lumii. Aveau influenta internationala in politica si in sistemul bancar.
Acestia s-au ridicat din afaceri cu petrol.
Orice lucru asociat cu Rockefeller =lux, clasa, bogatie, influenta

| Vinsieu a răspuns (pentru DavidoffUser):

A fost? Inca este.

| Dumbi a răspuns:

Avea 101 ani si o avere "mica"… I-a ajuns!