Întrebare recomandată | WolfgangKreutzfeldt a întrebat:

Ce acte îmi trebuie ca sa mă duc sa îmi scot cazierul? Si de unde iau acele acte?

Răspuns Câştigător
| kavasaki99 a răspuns:

Cerere de cazier de la xerox

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai nevoie doar de actul de identitate, cererea tipiozata o primesti la serviciul de cazier.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cartea de Identitate, te duci la serviciul respectiv si sa ai 12 lei la tine.

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru Salontanul):

Nu s-a scos acea taxă? Eu asa știam...

| Salontanul a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Uite aici: http://depabd.mai.gov.ro/documente_necesare.html
Apesi pe "click aici" si vei downloada un fisier care poate fi citit cu Adobe Reader. Acolo scrie ca trebuie si doavada platii cartii de identitate. Despre ce s-a scos scrie aici: https://codfiscal.net/......uarie-2017 La MAI sunt scoase doar 4 taxe: Taxă pentru eliberarea certificatelor de cazier judiciar – 10 lei
Aplicarea apostilei pe actul oficial administrativ, la solicitarea persoanelor fizice – 22 lei
Aplicarea apostilei pe actul oficial administrativ, la solicitarea persoanelor juridice şi în cazul reprezentării titularului actului de către un avocat – 44 lei
Înregistrarea cererii pentru aplicarea apostilei – 3 lei

| Salontanul a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Pai vad ca in lege nu scrie. E pe site-ul MAI. Daca nici insite-ul guvernamental nu poti sa ai incredere, ce sa faci?

| katy a răspuns:

Te duci la politie cu buletinul.inainte se platea la trezorerie 10 lei.acum am inteles ca s-a scos acea taxa

| WolfgangKreutzfeldt explică:

Imediat stai asa.