| AllanClare a întrebat:

Ce alternative de cazare pentru studenti exista? Cu exceptia caminului.

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu gazdă.

| Laura a răspuns:

În parc pe bancă.

| minrest a răspuns:

Iei un apartament cu chirie in cinci.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru minrest):

Dar nu mai bine ia o camera de camin de nefamilisti/garsoniera in sapte? Sa fim seriosi...

| minrest a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Daca ia un apartament in cinci da o suma accesibila pentru conditii de bloc. Oamenii asa stau in apartamente, cate trei, cate cinci. De ce ai sta singur in patru camere? Ce rost avea sa sa ii spun sa ia o garsoniera cu chirie, crezi ca nu stia si singur? E prea scumpa insa.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru minrest):

Cinci in patru camere, lol. Vezi la ce scoruri gasesti sa inchiriezi apartamente de patru camere si mai discutam. Plus ca nu gasesti pe toate drumurile patru camere. Caminul e cel mai accesibil, fara indoiala. Plus oamenii pe care ii cunosti si conexiunile pe care le poti face pentru viitor.

| minrest a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Cinci in trei camere, caci una e mai mica. Ce conexiuni, cand omul precizeaza clar ''cu exceptia caminului''?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru minrest):

Si ce daca precizeaza clar treaba asta? Ar fi o idee sa o mai si motiveze. Daca crezi povestile de pe net/din auzite, atunci stai in casa si nu mai iesi cit traiesti, nu faci copii, nu mai faci nimic.

| danutzu96 a răspuns:

Garsoniera cu chirie sau camin privat. Alte alternative nu exista.

| danutzu96 a răspuns:

Nu ai enumerat motivele pentru care nu vrei la camin? Iti e frica sa stai acolo?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O secta.

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Garsoniera cu chirie, camin privat sau daca ai vreo ruda in orasul acela poti ruga acea ruda sa te tina in gazda

| StefanCosmin a răspuns:

Gazda

| MDLNA a răspuns:

Poti sta in gazda( la un batran sau o batrana...ei ofera gazda de obicei), poti incerca sa cauti pe net(caut coleg pe Facebook) alti doritori ca tine sa impartiti un apartament sau o garsoniera, sau iti cauti singur garsoniera( gasesti de la 150 la ...peste 200€, depinde cat iti poti permite) insa daca te gandesti pentru Bucuresti nu recomand gazda. Nici caminul studentesc.cel mai bine cauti coleg pe acel grup de pe Facebook. Spor!