| penus a întrebat:

Ce am facut, a venit curierul si nu i-am raspuns? Acum ce e de facut? https://imgur.com/a/19gFlEn

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuia sa primesti un telefon sau sms inainte de livrare, sa te anunte.
Acum trebuie sa suni la centrul local a firmei de curierat si sa stabilesti cum sa intrii in posesia coletului.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In mod normal curierul te suna, daca la efectuarea comenzii, in afara de adresa, iti lasi si numarul de telefon. Daca nu te-a sunat inseamna ca n-a venit.

| cristi202 a răspuns:

Daca ai ratat intilnirea cu curierul, stai linistit, te va cauta din nou a doua zi. La mine nu ar fi prima oara de s-ar intampla happy. Doar daca trec cateva zile poti face ce a zis Bula.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Suni la sediul local al curieratului, sau te duci personal la ei.

| iAMVi a răspuns:

Suni la firma de curierat sau la magazin și le explici tot.

| penus explică:

S-a anulat comanda si trebuie sa dau alta?