| Marius19881 a întrebat:

Ce anume a determinat bosonul higgs? adica masa aceea? dar stim 100% ca exista?

Răspuns Câştigător
| JackR a răspuns:

Adica 11 este un numar scos din palarie, fara nici un fel de argument in spate. La fel ca si toate celelalte intrebari pe care le pui, de dragul de a le pune. Nu ai nici un argument, nu ai nici o fundamentare logica sau stiintifica, nu ai nici o idee vaga despre ce este vorba, doar arunci cateva cuvinte care par 'interesante" intr-o intrebare. Cel mai bun exemplu este intrebarea asta: habar nu ai ce este bosonul Higgs, dar intrebi ce il determina.

Din partea mea, contul asta si toate celelate care vor aparea dupa ce acesta va fi banat, vor primi "by default" un mare "ignore".

8 răspunsuri:
| Marius19881 explică (pentru RAY):

Dar care anume a ri avantajele daca am trai in 11 dimensiuni? dar dezavantajele? in 11 dimensiuni ar putea exista fiinte nediferentiate de zei? sau noi am fi aia?

| RAY a răspuns (pentru Marius19881):

Tu de ce crezi ca ti am dat un doc ca sa te documentezi

| Marius19881 explică (pentru RAY):

Pai aici spune de bosonul higgs, nu de dimensiuni laughing, dar cumva particula lui Dumnezeu doar asa se numeste, nu ca noi am crede ca un zeu a dat-o, sau?

| RAY a răspuns (pentru Marius19881):

Ce anume a determinat bosonul higgs? adica masa aceea? dar stim 100% ca exista?
tu nu stii ce intrebi?

| Marius19881 explică (pentru RAY):

Stim,dar stim si ce anume a determinat sa existe? spuneau astia cum ca cineva parca ar fi apasat o maneta si astfel sa existe ...era pana la urma nevoie de un designer pentru bosonul higgs sau nu? si de ce anume se numeste particula lui Dumnezeu?

| JackR a răspuns:

Prima intrebare la care am incercat sa-ti raspund se referea tot la cel 11 dimensiuni. Te-am intrebat atunci de ce tocmai 11 dimensiui si nu 7, 19 sau 23. Nu ai fost capabil sa-mi raspunzi. Poate intre timp ai mai inteles cate ceva, deci, de ce 11 dimensiuni?

| Marius19881 explică (pentru JackR):

Ok, am zis asa un numar care l-am mai vazut, adica cat s-ar banui ca ar exista, uite acum intrebarea adevarata, daca stim ca ar exista extra dimensiuni nu stiu cate, cate or fi, ce avantaje ne-ar aduce? dar dezavantaje?

| JackR a răspuns (pentru Marius19881):

Adica 11 este un numar scos din palarie, fara nici un fel de argument in spate. La fel ca si toate celelalte intrebari pe care le pui, de dragul de a le pune. Nu ai nici un argument, nu ai nici o fundamentare logica sau stiintifica, nu ai nici o idee vaga despre ce este vorba, doar arunci cateva cuvinte care par 'interesante" intr-o intrebare. Cel mai bun exemplu este intrebarea asta: habar nu ai ce este bosonul Higgs, dar intrebi ce il determina.

Din partea mea, contul asta si toate celelate care vor aparea dupa ce acesta va fi banat, vor primi "by default" un mare "ignore".