| www_6598 a întrebat:

Ce argumente pro aveti pentru cinema si ce argumente contra pentru televiziune?

Răspuns Câştigător
| Grăurea a răspuns:

Argumente PRO pentru cinema: este mai distractiv fiindca nu esti la tine acasa; poti merge cu prietenii la un film bun la mall cu sucuri si popcorn; este un lucru pe care nu il faci in fiecare zi; sala si ecranul sunt uriase; calitatea este mai buna dat fiind si intunericul si linistea din sala, sentimentele celorlaltor persoane din sala te acufundeaza si pe tine mai bine in film; nu exixta pauze publicitare in timpul filmului etc.

Argumente CONTRA televiziune: lipsa tuturor factorilor mentionati mai sus.

Funda?winking

1 răspuns:
| OtiliaP a răspuns:

Televiziunea ne ofera informatie buna insa cinemaua doar filme interesante si Klassnaie