| DanDannn a întrebat:

Ce atestat iti trebuie pentru a fi agent de paza la BGS? Cum faci rost de acel atestat? multumesc!

Răspuns Câştigător
| nashu40 a răspuns:

Salut!
E simplu, treuie sa faci cursurile de agent de paza, care dureaza cam 90 de zile. Dupa ce termini cursurile vei obtine un certificat de absolvire si o diploma care atesta ca ai facut cursurile. Cu astea trebuie sa mergi la politie de unde iti elibereaza intr-un final atestatul de agent de paza.
Ai grija insa, cand depui actele pentru atestat la politie trebuie sa ai cazierul, adeverinta de la medicul de familie si o taxa platita de 50 ron la medicina muncii.
Restul, adica cetificatul de port arma etc, daca e cazul le faci dupa angajare.
Bafta!

1 răspuns: