| YoyoXender a întrebat:

Ce avantaje ai daca ai o prietena?
1.Parere personala
2.doua idei
atat vreau sa stiu

34 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ai avantaje daca persoana de langa tine este pentru tine si este ok, daca este o persoana idioata iti creaza problema.
Revenind la avantaje este sanatos sa ai o relatie, iti da o siguranta o stare de bine, pe scurt daca ai pe cineva cu care te intelegi totul e super.

| RAY a răspuns:

Imi amintesc prima iubire,a fost minunat, iubirea ne face oameni, acele sentimente ne face sa fim fericiti, asta daca ai parte de un fizic atractiv, totul a fost virtual, acum vreo 18 ani,dar s-a terminat,ai avantaje multe,uni ar spune sex free, dar asta nu e iubire, ai parte de dragoste care nu e sex, fericire, implinire, traiesti cu adevarat

| Violleta2022 a răspuns:

1. Nu esti singur!
2. Esti iubit si te simti in al noualea cer de fericire
3. Ai sex pe gratis si chiar de placere samd

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Astea sunt cele 3 lucruri pe care le vrei tu?

1. Nu ești singur!

Dacă te concentrezi în activități-le de zi cu zi ai uitat complet dacă ești singur(ă) sau nu. Plus că, unora le place să stea în singurătate.

2. Ești iubit și te simți în al nouă-lea cer de fericire.

Noroc-ul tău, dacă ai experimentat astfel de stări, de exaltare. Probabil că, și din plin. Mai vedem dacă, cum, cât, și pentru cât timp ești iubit(ă). Și, dacă există cu adevărat 9 cer-uri.

3. Ai sex pe gratis și chiar de placere samd

Gratis? Există așa ceva?! Ai putea avea, cumva, sex de durere? Cred că trebuie să te mai gândești la ce vrei să spui, și cum să descrii cât mai bine ce vrei să spui!

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu vreau nimic, am tot ce-mi trebuie!
Doar am raspuns celui care a pus intrebarea, ceea ce trebuia si tu sa faci, nu sa comentezi raspunsurile mele.

| Drimmero a răspuns:

Avantaje in care sa-ti faci o prietena sunt destule, unii ar zice ca primesc sex gratis, niste mancarica, niste afectiune, un sprijin pe acolo. Toate astea ar putea fi avantaje mari, dar intrarea intr-o relatie nasoala poate da doar dezavantaje, bati pasul pe loc. Conteaza de ce persoana dai ca sa iti dai seama daca intr-adevar ai avantaje/dezavantaje.

| Catrice a răspuns:

Sеx free.
Mâncare gratis.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Catrice):

Aparenta ca e free! Nimic nu e free. Trust me, ma frend. Sexul free e mult mai scump ca ala platit! La fel si cu mincarea... poate e valabil doar daca o mulgi.

| Catrice a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Eh îți cauți una de se mulțumește cu puținhee hee

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Catrice):

La inceput ASA PARE. Pina cand iti dai seama ca ai ramas fara cel mai important lucru. Fara cele mai importante doua lucruri: libertatea si respectul de sine... sau poate te trezesti la timp. happy

| Frank51 a răspuns:

Prietenia sau dragostea de aproape nu are dezavantaje.

| Lukasssz a răspuns:

1.Nu exista
2.Nu exista

| StrongHeart a răspuns:

Ca nu suferi de singuratate. Poti sa ai toti banii din lume, iubirea nu o poti cumpara, doar fericire scurta, care trece.Cand ai cu cine sa imparti bucuria, e altfel.Viata pare imposibila cand esti singur si te lupti cu toate obstacolele vietii.Atunci cand ai pe cineva cu care sa te sfatuiesti,cineva care te accepta cum esti si te iubeste indiferent de conditii, ei bine, aia cred eu ca e o binecuvantare.
Dar ce stiu eu, nu am o prietena, vorbesc si eu ca sa nu adorm.

https://www.youtube.com/watch?v=XW1HNWqdVbk&ab_channel=MethodManVEVO

| UnDiavol a răspuns (pentru StrongHeart):

Iat-o o sawurma nu exista iubirea Adevărată

| StrongHeart a răspuns (pentru UnDiavol):

Esti pesimist.

| UnDiavol a răspuns (pentru StrongHeart):

Dezvolta te rog happy

| StrongHeart a răspuns (pentru UnDiavol):

Daca nu exista iubire adevarata,ce sens are viata? Eu cred ca ai o gandire pesimista. Poate in realitate nu e totul roz si ne mai mintim,dar trebuie sa crezi in ceva,nu naiv ci sa fi sa ai o doza de optimism, poti sa gasesti o persoana care chiar te iubeste, dar asta e destul de greu, mai ales in zilele pe care le traim.Dar iubire adevarata exista, mai degraba prefer "iubire neconditionata". Iubirea pe care o simte o mama pentru copilul ei de exemplu.Sigur,exista si mame care isi arunca copilul la gunoi(da, au existat cazuri) sau ii dau spre adoptie sau ii omoara, dar alea sunt exceptiile si daca ma gandesc la asta ce folos imi aduce?

| StrongHeart a răspuns:

Asta e doar o parere.Adevarul e unul singur, daca nu il cunosti, ai trait viata degeaba.

| UnDiavol a răspuns (pentru StrongHeart):

Adevărul este doar unul singur nu exista iubirea Adevărată

| StrongHeart a răspuns (pentru UnDiavol):

Unde vrei sa ajungi? Eu mi-am spus parerea, tu ti-ai spus parerea.Ce vrei mai mult? Eu ti-am acceptat parerea, daca nu imi accepti parerea, ce pot sa fac? Asta e

| UnDiavol a răspuns (pentru StrongHeart):

Nu exista iubirea Adevărată

| Meme10Meme a răspuns:

Pai ai foarte multe avantaje, acelea ar fi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai cu cine vorbi.

| UnDiavol a răspuns:

Nici una Mai bine o sawruma

| MValentin a răspuns:

Te poti dezvolta prin acea persoană, poti împărți si schimba anumite idei pur si simplu vezi viata altcumva sa zic happy mai ales daca totul merge bine intre voi si te intelegi si cu parintii ei. etc

| tonyc7 a răspuns:

Putem vorbi de avantaje in acest caz doar daca tu ai ajuns in stadiul in care iti doresti cu adevarat o prietena.
Daca esti singur si nu simti inca nevoia de o prietena, atunci e OK si asa, pentru ca esti in continuare avantajat, insa din alta perspectiva.

Cand ai o prietena, avantajele sunt:
1. viata sentimentala implinita;
2. viata sexuala implinita (insa doar cu o singura tipa, adica prietena);
3. sanse mari de a avea cu cine sa faci copii pe viitor daca relatia se intinde pe parcursul anilor.

Can nu ai o prietena, avantajele sunt altele:
1. esti liber din toate punctele de vedere (nu te suna nimeni sa te intrebe unde esti, pe unde umbli, deci faci ce vrei cu timpul tau, plus ca esti liber sa relationezi cu cate femei vrei);
2. reusesti sa strangi bani (multi chiar) foarte usor, neavand cu cine sa ii cheltui;
3. nu rade nimeni de tine ca ai o prietena urata, grasa, pitica, schiloada, curva ori proasta asa cum rade lumea de multi inşi cuplaţi. laughing)))

| Mogiojojo a răspuns:

1. Iti mananca banii
2. Atât
Pace.

| morfeo a răspuns:

Sentimentele sunt de nedescris

| AndreeaWTS a răspuns:

E foarte simplu să n-ai.
Îți poți petrece toată viața singur ca un fraier, să n-ai urmași, să n-ai familie, să n-ai Sărbători, să dormi toată viața într-un pat gol și rece... etc. Și să-ți cheltui banii pe cu_rve.
Ca să nu ți mănânce prietena.
Când ești tânăr refuzi să crezi că tinerețea nu e veșnică.
Distracția începe când ajungi pe la 40 de ani și ești singur, și nu se mai uită nimeni la tine.

| ChrisRo a răspuns:

Simti ca viata are sens

e mai usor sa treci prin viata in doi decat de unul singur

| BlindMirror a răspuns:

Chestia este că nu mai zăpăcești prin frecare chestia aia cu care tu mergi să faci pipi, iar bărbații merg la femei pentru a face sex.

| Refresh0 a răspuns:

Nu ai niciun avantaj. Eu iți recomand sa intri intr-o prietenie doar dacă are ca și scop final căsătoria. O relație în care intri și care nu are acest scop, este degeaba deoarece la un moment dat va avea un final. Iar acest final nu va fi fericit.

| barbar a răspuns:

Întrebi și tu de parcă ai evaluá un produs. Care sunt avantaje-le, dez-avantaje-le? Ai uitat să întrebi de preț! Doar 2 idei vrei?

Dacă intri pe niște comparatoare de produse cred că o să găsești mult mai multe aspecte, de care trebuie să ții cont înainte să cumperi. Prim-ul lucru pe care trebuie să-l observi este că un preț mic nu înseamnă și o calitate bună.

Astfel, poți extra-polá:

Dacă respectivá fată care ți-a apărut aleatoriu în față, [ca și cum ar fi un produs pe un site ca Amazon... tu întrebi ca și cum ar fi vorba despre un produs!], și fata aia are pe mami, tati proprietari de firmă, și firma aia mai este și profitabilă, în dezvoltare, poate și scoasă la bursă cu acțiuni, atunci s-ar putea să ai tot fel-ul de avantaje la care, poate că, nici nu te-ai fi putut gândi înainte să o iei de prietenă.

Dar, dacă fata aia care îți apare în față, indiferent că pe stradă, [pe Amazon -on the phone sau pe un alt site de matrimoniale, (că na, acum, unde să o găsești? În baruri închise? Tot-ul este pe internet, de acum încolo!)... și fata aia este dintr-o familie defavorizată, unde sărăcia este lucie, de exemplu, atunci s-ar putea să-ți treacă chef-ul vreo-dată să mai vrei prietenă.

Îți vorbesc parțial, din experiență, dar și din observații ale altorá apropiați mie.

Evident, lucruri-le sunt și mai complicate!

Dacă e o sărăntoacă, atunci o poți convinge mai ușor să stea cu tine, decât una procopsită bine de la început și care are pretenții până la cer și înapoi.

Dacă e slută, și urâtă, atunci, cel mai probabil că, o să-ți treacă chef-ul din prima chiar și dacă e cu bani. (fuer-dai, în China = ăia sunt copii de bani gata. Pentru că în China au apărut o grămadă de milionari, China fiind în expansiune economică.)

Dacă e frumoasă, o zână, iarăși va fi greu să o corupi. Dar, ce faci dacă e zână, și mai e și cu bani!?

Toate caz-uri-le posibile sunt realizabile. Adică, se poate întâmplá să dai, de exemplu, de una care este și urâtă și sărăntoacă, din toate cele 4 caz-uri posibile (00, 01, 10, 11)

Întrebi ca și cum n-ar fi nici o problemă să-ți găsești o prietenă!

Toate sunt disponibile, doar că tu nu știi ce să faci, stai să procesezi avantaje-dez-avantaje.

| davy41620 a răspuns:

Iti dispar banii mai repede?