| VasileRapidistu13 a întrebat:

Ce beneficii mai ai la joburile astea de stat? in afara de salariu bun, prime de craciun, prima de Paste, tickete de vacanta, concedii de peste 30 de zile (armata) mai sunt si alte beneficii? Nu ca nu ar fi destule.Dar pe la privat la functii importante gen programator? P.s intreb din curiozitate personal merg pe cariera militara.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Munca la privat, multe ore bani putini. Daca esti inginer, mare filozof in fizica si chimie sa lucrezi in laborator sau director... ai avantaje de respect bani buni pentru RO si orar decent. functionarii publici care trag la stat nu misca mare lucru sant intr-un lant tinuti unul langa altul. Salariile n-ar fi mare scofala dar e orar flexibil si nu sta seful pe capu tau

6 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Munca putina, bani multi, sporuri peste sporuri, zile libere prin sarbatori inventate de la an la an, de multe ori nici nu muncesti si tot iei bani, e paradis la bugetari, mai ales la astia de sunt consilieri sau ceva baroni locali.

| VasileRapidistu13 explică (pentru Drimmero):

Asta-i muncade la stat o sa iti dau un raspuns inteligent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La stat muncești puțin sau mult, depinde ce ești angajat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă te poți angaja la stat angajează-te.

| MorcovMajestic a răspuns:

Iei bani pe stat degeaba, cum ce beneficii