| deutzik34 a întrebat:

Ce carte mi-ati recomanda sa citesc!

14 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Depinde de ce vârstă ai ce gusturi, ce nivel de cultură ai până acum.Sunt mai mulţi factori care trebuie analizaţi.

| Reek54 a răspuns:

Capitan la 15 ani.

| aleCsandrra a răspuns:

Ingerul noptii, Damnare, Ratacire, Jocurile foamnei, Eve, Cititirul, Nascuta la miezul noptii. Sunt despre adolescenti si chiar sunt faine. Nu ma pasioneaza asa tare cititul dar le-am terminat in 2 zile.

| BiuL a răspuns:

De ce iubim femeile - Mircea Cartarescu
Alchimistul - Paulo Coehlo
Gossip Girl - Cecily von Ziegesar
Ultima noapte de dragoste intaia noapte de razboi - Camil Petrescu
depinde de gsuturile tale

Răspuns utilizator avertizat
| EvaneSScence a răspuns:

Daca esti fata si ai vreo 15 ani, Pe aripile vantului de Margareth Mitchell.

| tasmania a răspuns:

Ciresarii, de Constantin Chirita - are 5 volume, nu te plictisesti.

| CrazzzyA a răspuns:

Scrisoare de dragoste.

| JustLikeMe a răspuns:

Academia Vampirilor de Richelle Mead

| Deliiiaaa a răspuns:

La Medeleni, de Ionel Teodoreanu
Fram Ursul Polar, daca nu ai citit-o deja
Amintiri din Copilarie
Calatoriile lui Guliver
Capitan la 15 ani
Copiii capitanului Grant
Heidi

Sper ca te-am ajutat

| ღღღ a răspuns:

Horodiste, Ulte ma luna de toamna de Ion Druta, Moara cu noroc de Ioan Slavici, Memorii de Mircea Eliade,

| PisicaNutella a răspuns:

Shiver de Maggie Stiefvater
La rascruce de vanturi de Emily Bronte
Scoala fricosilor
Coraline
Pulbere de stele
Tabara
Colind de Craciun

depinde cati ani ai.

| 6441419 a răspuns:

Depinde si ce gusturi ai eu iti recomand "Moartea lui Dallas" e tare o sa vezi happy funda?