| anonim_4396 a întrebat:

Ce considerati voi ca inseamna "a fi la moda " in zilele noastre?

Răspuns Câştigător
| Nicoleta a răspuns:

Cred ca termenul de "moda" poate fi particularizat in functie de educatie, cultura, genul de muzica ascultat, modelele pe care incearca omul sa le urmeze.Pentru unele persoane e la moda sa se imbrace frumos, sa arate bine pe dinafara, pentru altele e la moda sa se comporte urat, sa comenteze, sa fumeze, sa se bata, sa se drogheze, sa injure pentru altii e la moda sa asculte un anumit gen de muzica. Astfel se formeaza grupuri de rockeri, rapperi, manelisti, etc.Pentru unii e la moda sa isi faca case cat mai mari si sa isi cumpere masini cat mai scumpe, desi nu au nevoie de ele si isi petrec jumatate din viata in strainatate, muncind pentru ele.Pentru unii e la moda sa plece in vacante in strainatate, desi ei nu au vizitat nici Romania.Pentru unii e la moda sa foloseasca neologisme sau tot felul de cuvinte si expresii, de care unii nu au habar ce inseamna.Pentru altii e la moda sa "fie cum trebuie" sua sa fie cei mai buni.As putea continua la infinit cu astfel de exemplewinking

3 răspunsuri:
| Ciresikaaa a răspuns:

A fi la curent cu toate,
A fi smecher,
A fi povestitoare laughing

| zalisa a răspuns:

Channel bagslaughing