| vasile999 a întrebat:

Ce credeti ca ar trebui sa invat pentru corigenta la matematica clasa a 7-a ( nu ma judecati laughing)) )

Răspuns Câştigător
| EraserHead a răspuns:

Din experienta mea trista din a 6-a eu am invatat in ultimele 3 zile din greau toata ziua, aveam imprastiat pe tot patul numai caiete, pixuri, voi cu tipuri diferite de exercitii. laughing Nu iti recomand sa inveti in ultimele zile pentru ca nu stii ce poate aparea si nu vei mai avea timp sa inveti si o sa fie naspa, crede-ma. Deci invata de acum si uita-te pe net la materia de clasa a 7-a la corigente pe care trebuie sa o inveti, iti va fi mai usor asa, fa-ti un plan si invata in fiecare zi cateva ore concentrat si i-a pauze de 10 minute la o ora, nu sta pe telefon. laughing Mai bine ie-si afara la aer minutele alea. Nu lasa pe mai tarziu pentru ca nu vei avea deloc chef si se va face nopate si vei adopta ca e prea tarziu sa invat, invat maine. happy Asa ca punete acum pe invatat si repete ce inveti in fiecare seara.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Evident ca, trebuie sa inveti TOATA materia clasei a 7-a!

| suntsuper a răspuns:

Tot manualul...L-ai predat deja? Atunci invata din caiet si eventual du-te la meditatii, pentru unii e greu singuri

| RaduMihaiRadu a răspuns:

O ora de exercitii pe zi iti va face foarte bine, dar cu adevarat sa lucrezi. Opresti telefonul, tv-ul, PC-ul si citesti teoria +cateva exercitii

| nebunu894 a răspuns:

Eh nu-i problema nu cu toti suntem perfecti.