| ▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █ a întrebat:

Ce credeti ca se intampla dupa ce murim?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Noi avem aceasta posibilitate pe pamant-sa alegem unde vrem sa ne petrecem vesnicia: in iad sau rai. Vom ajunge acolo unde meritam.

30 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Eu cred ca vom trece intr-o noua stare de existenta, al carei fir nu ne este accesibil dinainte. E posibil sa fie oricum. Un banc, apropo de raspunsul tau, cristi: doi fetusi in uter: ai auzit, mai, ce o sa se intample? O sa ne nastem.
-Aoleu. Pai, si cum e?
-Nu stiu, dar cred ca de rau, ca nimeni nu s-a mai intors.

eileen
| eileen a răspuns:

Parerea mea personala este ca dupa moarte, ne odihnim pana la Judecata de Apoi. Dupa aceea, vom merge fie in rai fie in iad, dupa cum am trait aici pe pamant.

| borsec a răspuns:

O sa ne odihnim si noi mai bine.

regis
| regis a răspuns:

Se bat mostenitorii pentru avere, e una din putinele certitudini. Celelalte sunt sperante.

| kh1ss a răspuns:

O sa ne reincarnam tongue

| mariusres a răspuns:

Iti inceteaza activitatea cerebrala. Pierzi orice contact cu realitatea. Pentru a-ti da seama cum va fi dupa ce mori gandeste-te ca inainte de a te nastea ai fost deja mort. Deci, te intreb, cum era inainte de a te naste? Sufereai ca nu esti inca nascut? Exact asa va si dupa moarte. Viata este ceva exceptional, o frantura minuscula dintr-o moarte eterna.

| selef a răspuns:

Nu ma intereseaza.

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

O sa incepem `o noua viata` dupa moarte.

| RamonaMn a răspuns:

O sa ne odihnim, o sa uitam de grijile din viata, o sa veghem asupra celor dragi happy

| kufu a răspuns:

Te boceste lumea... ti se face slujba (asta daca nu te-ai sinucis), te ingroapa sau te incinereaza (nu cred ca vrei criogenie) si apoi trece lumea la Parastas! happy

Lasand gluma insa... Lumea nu se va opri pentru tine. Va sta putin poate pentru persoanele care te iubesc, care iti vor simti lipsa. Insa atat! Cat despre tine... eu cred in existenta sufletului, cred ca mai este ceva dincolo... Poate ma insel...

| sese a răspuns:

Nimic

| eliza a răspuns:

Eu cred ca dupa ce murim ca o sa ajungem la judecata de apoi o sa mergem ori in rai sa in iad daca ajungem in rai acolo o sa-i veghem pe cei dragi desigur o sa ajungem in rai dupa comportamentul nostru de pe pamant

| andrei_5514 a răspuns:

Asa cum spune Biblia, in locuinta mortilor (acolo unde mergem), nu este nici plan nici cunostinta. este o stare de inexistenta (eclesiastul 9:5, 10). daca te-a preocupat sa ai o relatie cu Dumnezeu, vei fi inviat in paradis.

| 44-mytel a răspuns:

O sa "vedem" atunci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic deosebit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-ar putea sa inveti despre asta la Facultatea de Psihologie :-) sa imi spui daca am avut dreptate;-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca intr-adevar vom trece in starea de spirit, suflet cum zice Biserica Ortodoxa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu, dar daca mori inainte de mine, te astept cu drag sa-mi dai cateva impresii. Multumesc anticipat si viata lunga!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper ca ne reincarnam, ca platim pentru greselile din vietile precedente, devenim mai buni, mai toleranti, mai destupati la minte. poate ca is naiva...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te referi la cei din jurul tau, se vor bate ca chiorii pe averea ta, in caz ca ai. Altfel o sa-i doara-n fund.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu voi ce credeti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce fel de om ai fost. Dumnezeu exista. diavolul exista. binele si raul au existat de la inceput... deci: stiti ce aveti de facut...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta ma intreb si eu de pe 25 iunie incoace...
Si da mi-am si raspuns: Este o mare farsahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer nu as trai in aceasta forma pe vecie. Daca nu se va intampla nimic asta nu ma va afecta deloc, e destul de greu da poti sa te impaci cu acest gand pentru inceput...totusi nimic nu se pierde. energia si materia nu se pierd, totul se transforma. Nimeni nu ar trebui sa isi piarda viata gandindu-se ca moartea e o stare de inconstienta eterna. Oricum... daca va exista o anumita stare dupa moarte ar fi extrem de greu de explicat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare fiinta are rolul ei pe pamant in cer si peste tot unde ne vom duce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce vom muri. vom ajunge in fata lui Dumnezeu unde vom da socoteala pentru faptele noastre dupa pamant. Dumnezeu va decide unde ne va trimite.in iad sau in rai...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am impresia ca iedul e pe pamint, i cune lupta, adica moare de moarte buna ajunge in rai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca murim corpul ajunge in pamant de unde a venit dar sufletul in rai si acolo ne cantareste pacatele si lucruri bune si atunci vedem unde ajungem. Dar voi stiti ca orce om sau animal ne aude daca ii spunem ceva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fost cineva acolo? Nu mai aberati aiurea... Pe toti ne asteapta un MARE neant! Exact ca inainte sa ne nastem happy