Întrebare recomandată | cealapamarin a întrebat:

Ce documente am nevoie pentru pasaport?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cartea de identitate si o dovada a plății taxei

| anonimg a răspuns:

Ai nevoie doar de cartea de identitate dacă ai 14ani împliniți sau mai mult.

| stoicamihai a răspuns:

Salut!

Ai nevoie de urmatoare documente:
1. Dovada platii la CEC pentru eliberarea pasaportului dorit (temporar mai ieftin sau normal simplu).
2. Daca esti major ai nevoie de cartea de identitate si daca ai, fostul pasaport.
3. Daca ai intre 14-17 ani, cartea de identitate, certificatul de nastere in original, declaratie data de parinti ca sunt de acord cu eliberarea pasaportului.
4. Daca ai sub 14 ani ai nevoie de certificatul de nasterie in original, cartile de identitate ale parintilor in orginal.

Succes!