| anonim_4396 a întrebat:

Ce e aia o baterie externa? de exemplu asta http://www.mediadot.ro/......r-12000mah inseamna ca pot incarca un telefon, o tableta cu ea sau ceva, nu? dar intrebarea e, bateria aia externa dupa ce se descarca complet, mai poate fi si reincarcata din nou, sau pot sa o arunc? sau cum e?

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Daca bateria externa nu s-ar fi putut reincarca, s-ar fi mentionat ca este de unica folosinta. Ea nu iti incarca telefonul, ci se comporta ca un acumulator intern. Daca bateria interna se descarca, conectezi telefonul sau alt device la bateria externa prin cablu compatibil si poti folosi aparatul cu energia bateriei externe. E buna pentru calatorii sau pentru situatii de urgenta, cand nu ai acces la curent electric sau daca iti uiti incarcatorul. happy

Răspuns utilizator avertizat