| elcosmin a întrebat:

Ce este adresa postala si codul postal? Cum le pot afla?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Adresa postala se refera la adresa la care vrei sa primesti coletul/scrisoarea, atunci cand cineva iti trimite ceva prin Posta Romana.
Codul postal reprezinta un numar prin care se identifica oficiul postal la care sa ajunga ceea ce se expediaza prin Posta.
Mai jos gasesti codulrile postale din Romania, in functie de localitati.
Orasele pot avea mai multe coduri postale, in acestea aflandu-se doua sau mai multe oficii postale, fiecare avand cod postal propriu.
https://www.coduripostale.com

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te uiti in cartea de identitate daca nu iti stii adresa

Răspuns utilizator avertizat
| AnutaAna0213243 a răspuns:

Ai nevoie de ele in caz ca faci o comanda online Se pot gasi ușor pe factura de curent.

| as333dasdas a răspuns:

Aaasdas