| BursucDinCluj a întrebat:

Ce este mai putin normal. Ca unui baiat sa-i placa de un baiat sau unei fete sa-i placa de o fata? Va rog explicit. Dau funda

Răspuns Câştigător
| SociopatuI a răspuns:

Niciunul. Toate inclinatiile sexuale trebuie respectate si considerate la acelasi nivel.
In loc sa ne luam de persoanele LGBTQ+, mai bine ne-am lua de religiosii care ii judeca intr-un mod aspru.

Răspuns utilizator avertizat
13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E fix același lucru, ține doar de imagine și percepție

| Catrice a răspuns:

Cel mai puțin normal e aceasta întrebare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambele variante sunt normale, dar relatiile dintre 2 fete sunt mai acceptate de publicul larg

| chuckmanson a răspuns:

Ce este cu adevărat anormal e să mai purtăm discuția asta în 2021!
Nu e treaba nimănui de cine este atrasă o anumită persoană și nu este nimic greșit cu a fi atras/ă de o persoană de același sex, iar dacă tu chiar judeci o persoană pe acest criteriu, înseamnă că ești fie prost, fie ai probleme personale pe care ar trebui să ți le rezolvi la psiholog!

Răspuns utilizator avertizat
| chuckmanson a răspuns (pentru Harfagre):

Prietene suntem în Romania, o țară în care corupția ne-a distrus pentru decenii dar nu s-a făcut un singur meeting anti corupție în peste 25 de ani și populația nu se implică absolut deloc în rezolvarea problemei, dar în care milioane de romani s-au implicat cu petiții și referendumuri pentru încălcarea drepturilor unei minorități care nu ne-a făcut niciodată nimic. Și tu începi cu idei din astea că o să trebuiască să avem relații cu femei trans doar ca să nu fim considerați bigoți?laughinglaughinglaughing Ar fi amuzant, dacă nu ar arăta cat de intolerantă e societatea românească.
"Când într-un liceu se declară transgenderi o treime din elevi"
Despre ce drc vorbești prietene? Ai vreo sursă? Cea mai apropiată chestie de ce zici tu pe care am gasit-o e un articol de ziar care spune că 2% din adolescenții americani sunt trans și o treime din ei au încercat să se sinucidă, cel mai probabil din cauza unor idioți ca tine care îi agresează și discriminează.
" iar un băiat este considerat "bigot" dacă refuză să iasă în oraș cu o "fată" care are organe genitale masculine"
Îmi place cum ai pus fată între ghilimele ca să arăți cat de bigot eștilaughing
Dar serios vorbind, singurii oameni care chiar au mentalitatea asta sunt câteva feminaziste și persoane sjw, deci relazează-te că nu o să vină nimeni la tine la ușă să îți spună că trebuie să ai o relație cu o femeie trans că altfel la pușcărie deci liniștește-te și maturizează-te.
Și ca să te educ puțin, sexul și genul sunt două lucruri diferite. Sexul reprezintă biologie, deci dacă ai caracteristici de bărbat ești considerat bărbat și dacă ai trăsături feminine ești considerată femeie. Dar nici aici nu e bătut în cuie pentru că există persoane intersex, aberații cromozomiale(xyy, xxy, xxx etc.), boli endocrinologice care pot afecta trăsăturile de sex ale unei persoane etc.
Genul reprezintă cum te identifici. Majoritatea persoanelor se identifică cu sexul lor biologic, dar există și persoane care nu o fac. E simplu, nu e mecanică cuantică și nimic care te-ar afecta pe tine.
"cu excepția cazurilor când o femeie, născută femeie, se declară femeie"
Cine zice prostiile astea? Nimeni nu spune asta în mod serios deci tu doar inventezi chestii ca să poți ataca această comunitate mai ușor.
"cine e prost și cine are probleme pe care trebuie să și le rezolve la psiholog?"
La fel cum amandoi am dovedit, tu!

Răspuns utilizator avertizat
| chuckmanson a răspuns (pentru Harfagre):

Dacă singura parte din răspunsul meu de care ai putut să te iei a fost puțin sarcasm, atunci e clar că nu ai absolut niciun argument, deci nu mai are rost să îmi pierd timpul cu tine!

Răspuns utilizator avertizat
| tonyc7 a răspuns:

Ambele variante. Aia cu baiat la baiat e cea mai scarboasa!

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru tonyc7):

Ai ramas cu gandirea in secolul 18.

| Alexandra481481 a răspuns:

Bărbat cu bărbat este scârbos! ieri eram afară cu un băiat, o prietenă și sora ei geamănă eram in faţă la mall discutând si de acolo am plecat doar eu cu baiatul ca surorile au rămas acolo toate bune și frumoase când am urcat in autobuz un gay a pus mâna pe mostenitorii baiatului de lângă mine, ăla e mai agresiv și la atentionat să il lase in pace dar nu la lasat la enervat pana s-a luat la bătaie cu el, era să facă pușcărie din cauza jegului ăla dacă nu eram eu și ceilalti oameni ca martori, nici fete cu fete nu e normal și sunt niște sclifosite de nau pereche unii spun că e mai multă iubire intre un barbat cu barbat sau o femeie cu femeie dar gresesc, tara noastra, conducatori noștri nu permit căsătoria LGPTQ+ și adoptarea copiilor pentru că 1 dacă sar permite adoptarea copiilor. Tara ar devei cel putin pe jumatate LGPT pentru că copilul nu ar invăţa despre iubirea adevărată cii ar crede că o femeie cu femeie sau un barbat cu barbat e ceva normal nu barbat cu femeie, si crede-mă că sunt mult mai agresivi cei LGPT decât cuplul normal bărbat cu femeie, cine zice că in cuplurile normale e superioritate? Sau agresivitate? Eu sunt atee dar nu acept acest gen de cupluri, si sunt multumita ca nu avem o tara plina de copii LGPT, Sunt foarte tupeiști cu paradele lor LGPT și lingânduse pe stradă, de fapt ce doresc să facă? Să atragă tot mai mulţi oameni in grupul lor LGPT dar nu le merge pe unde am mers eu la mare, la munte chiar și in 3 ţări străine LGPT sunt de joasă speţă și dezapreciaţi, uni zic că de ce nu putem explica unui copil de ce doi oameni se ling pe stradă si ca se iubesc, pentru ca e dificil nu vrem ca copilul să ajungă un/o lasby/Gay acum dămă dracu de ce nu se ling in intimitatea lor și de ce fac parade stupide dacă nu vor să influenţeze oamenii si mai ales copii că e bine așa ceva!? Intro zi eram in parc cu frati mei mai mici si eu stateam pe bancă in timp ce ei se jucau in tobogane si era un cuplu lezby ce se lingea in preajma tuturor copiilor mi-am luat frati si am plecat in alta parte eu am 19 ani si m-am dat in vorba cu un cuplu tanăr de vreo 24 de ani și eu zic "deci oamenii acestia nu au pic de respect, du-te mă frate și fă ce dorești tu dar in casa ta nu in parc intre copii" si baiatul a zis "nu se vor schimba in viata lor nu vei vedea tu vreo schimbare vor copii ca să ne umple tara de lepre ca ei" si fata care era cu el a zis "nu poti pleca pe nicăieri că dai de ei că vrea să vadă copii cum se ling si tocmai in parc ca să vedeţi ce scârbe sunt"

Si nu am văzut numai un cuplu LGPT in parcuri cii chiar mai multi si multe si pot spune că sunt niște tâmpiţi la mine la cămin am două fete la camera alăturată și sunt lezby si se bat de mama focului si după când pleacă afară se ling in bot si iși spun "te iubesc" ele fac noaptea albă mereu cu bătăi și a treia colegă de cameră a lor se vaită
că sunt niște scorpi prefăcute și că nu mai are liniște cu ele acolo, doamne cunosc si gay la facultate si sunt niște jeguri ordinare

Deci sunt contra LGPT