| MelissaGreenEyes a întrebat:

Ce este universul pentru. voi? fundita

8 răspunsuri:
| Anda1197 a răspuns:

Universul pentru mine este calea care imi da aer sa respir.este inima mamei natura.este sudoarea Dumnezeului nostru.este mama noastra.Este tot ceea ce ne inconjoara.happy Sarbatori fericite!

| Libelle a răspuns:

Realitatea pe care incerc sa o accept

| AAAdelin a răspuns:

Universul este locul in care convietuim cu totii, nu numai noi, cei terestrii ci si cei ce traiesc in spariu("animale/insecte"spatiale)

| 3NGL3ZUL a răspuns:

Universul nu are o teorie practi universul este absoulut totul ganditiva ca astronautii are face cativa ani pana la Soare care peuntru tot universul reprezinta a 10000000000000000000000 dintr-un milimetru pe distanta dintre Bucuresti -Singapore hai acum sa iti raspund la intrebare pentru mine universul reprezinata "locul" unde traiesc pamantenii si bineinteles ca exista si fiinte extraterreste decile includem si pe ele Melisa gandeste-te ca acum nu stiu cate miliarde de ani universul a fost un punct (bine inteles este doar o teorie ca universul s-a format prin Bing Bang)
concluzie : Universul pentru mine reprezinta TOTUL!

| Instinkt a răspuns:

Mintea meabig grin e un univers de ganduri idei sentimente

| danyelle_5059 a răspuns:

Pai universul hmmm... ceva greu de descris avand in vedere ca nimeni nu stie cum arata el de fapt si de fapt big grin lasand la o parte pozele de pe net cu universul in care e totul tipic ceva mare negru cu puncte starlucitoare universul este ceva foarte frumos care te face sa visezi love struck big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Universul? nimic.am un spatiu restrans aci pe pamant in care ma invart, si libertate sa-l maresc cat vreau.in rest nu prea ma-ntereseaza.

| Geo14 a răspuns:

Universul este minunat dar este și un loc incredibil de periculos.
Eu, personal, cred că Universul este cel mai cuprinzător concept din punct de vedere fizic. El înglobează tot ceea ce se poate vedea azi sau se va putea vedea vreodată. Şi înglobează şi orice alt eventual univers paralel de care am putea vorbi.